Čo je najlepšie pre vaše dieťatko?

Odborníci sa zhodujú na tom, že by sme hlavne nemali vystavovať naše deti prílišnému stresu. Ten im škodí predovšetkým. Niekedy môžu práve súkromné ​​jasle menším problémom, než keď si ich rodičia odovzdávajú v zhone alebo sa má u babičky, na ktoré nie je príliš zvyknuté alebo sa s ňou nudí.
Je to pre neho lepšia voľba, než ho celý deň stále okrikovať, aby vám nevyliezalo na notebook, kde má mama alebo otec ešte rozrobenú prácu.

houpačky

Podľa mnohých psychológov nie sú všetci rodičia nastavenia na to, aby dokázali s dieťaťom nepretržite tráviť čas. Nemajú dostatok trpezlivosti na kreslenie, tvorenie z plastelíny alebo iné aktivity. To ale vôbec neznamená, že by boli zlými rodičmi.Ich deti budú spokojné v predškolských zariadeniach a oni sa budú spokojne vracať zo svojej práce a užívať si okamihy s nimi.

Jedno veľké plus – sebestačnosť
Jasle majú tú výhodu, že majú všetci naši malí rovnaký režim, ktorý je celkom dôležitý pre ich fungovanie. Doma to tak niekedy nie je, aj keď niektoré mamičky sa o niečo podobné viac menej úspešne snažia a pritom sa im to aj celkom darí. Majú tu priateľské tety, ktoré nepokazia žiadnu zábavu a sú tu vždy pre nich. Nájde si tu nových kamarátov a treba sa mu budú páčiť aj nové aktivity, s ktorými sa potom pochváli mamičke.

zábava

Deti sa tu navyše naučia samé obliekať, jesť alebo hrať sa. Takže je vlastne doma nič také nemusíte učiť a do škôlky potom už prídu úplne pripravené. Navyše si rýchlejšie zvyknú na nový kolektív a odlúčenie od rodičov.

5/5 - (1 vote)