Doprajme im dobrodružstvoAby sme boli úplne presní, takto žije väčšina ľudí s nie príliš priestranným bytom. Mnohí sú postavení pred voľbu, či mať doma obývaciu izbu alebo spálňu, pretože oboje mať jednoducho nemôžu. Aby získali aspoň niečo z oboch, musia sa skôr či neskôr poobzerať po možnostiach, ktoré poskytujú rozkladacie postele. Nie je to však zďaleka také zlé, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, pretože ponuka je široká.

postele
Svoje o tom zrejme vedia aj tí, ktorí zostanú raz za čas prekvapení počtom ľudí, ktorí sa rozhodnú prespať v jednom byte. Často to bývajú nezvané návštevy alebo kamaráti detí, všetkým týmto skupinám však tento nábytok pomôže stráviť príjemnú noc tam, kde to pôvodne možno ani neplánovali.

Ak sa vám zdá, že to nie je celkom ono, pretože táto možnosť vám neposkytuje takú potrebnú vec, akou sú úložné priestory na periny, nenechajte sa oklamať. Mnohé modely počítajú aj s touto pridanou hodnotou, treba však vyberať u kvalitných výrobcov.

Mali ste aj vy doma v detstve rozkladacie postele? Máte na ne svoje spomienky? V našom miniatúrnom byte boli v obidvoch miestnostiach a len vďaka nim sme sa tam ako tak zmestili. Ako deti sme nemali žiadnu možnosť usporiadať oslavu narodenín alebo zrealizovať návštevu, ktorá by trvala do ďalšieho dňa, pretože hostia by jednoducho museli spať na balkóne. Práve vtedy sme si s bratom sľubovali, že keď budeme veľkí, doprajeme našim deťom oveľa väčší byt.

postel

Nakoniec sa nám to úplne tiež nepodarilo, ale dokážeme si poradiť. Využili sme možnosť poschodového lôžka s jedným výsuvným a tak naši potomkovia majú príležitosť zažiť to, čo my sme nemohli – noc s kamarátom, ktorý nemusí večer utekať domov, nech býva kdekoľvek. A potom spoločné raňajky ako zlatý bod programu.