Hľadáme vhodné dvere do interiéru

V prípade dverí rozlišujeme v prvom rade medzi dvoma typmi alebo dvoma rozdielnymi spôsobmi ich využitia, a to či hľadáme dvere pre exteriér alebo interiér. V oboch prípadoch totiž kladieme prioritný význam trochu odlišným vlastnostiam. Spoločnými bodmi sú možno dizajn a kvalita, ale tak napríklad pri vchodových dverách hľadáme predovšetkým odolnostné kvality, pričom pri výbere interiérových je prioritou hlavne krásny dizajn a prevedenie. Z dverí sa tak najmä v poslednej dobe stáva zároveň estetický doplnok interiéru.
odlišné dveře
· A aj v tomto prípade je dôležitý výber toho správneho materiálu, pričom elegantné vlastnosti a moderný zovňajšok poskytuje najmä sklo, respektíve kalené sklo.
Pochopiteľne však nejde o jedinú variantu a takisto ani jediný bod, ktorému by sme mali venovať pozornosť. Pri výbere dverí by sme sa mali zamerať aj na spôsob ich otvárania, kedy máme na výber otočné, posuvné alebo dvere zárubne. Zaujímavo pôsobia najmä posuvné a to najmä pre tých, čo chcú ušetriť miesto, hľadajú praktické ovládanie a takisto si potrpia na modernosti spolu s estetikou. Naopak ak hľadáte dvere, ktoré by ste otvorili „kopnutím nohy“, voľba je jasná- kývne dvere. Tu však treba počítať s väčšou rezervou, respektíve voľným miestom.
Z pohľadu prevedenia a dizajnu zasa pôsobia zaujímavo interiérové dvere z grafoskla. Konkrétne z bezpečného kaleného skla, ktoré disponuje grafickým motívom. Motív môže byť ľubovoľný, čiže spĺňať individuálne požiadavky a je ho možné vyhotoviť tlačou fólie či pieskovaním. Pokiaľ však preferujete istý minimalizmus, ktorý pôsobí veľmi elegantne a moderne už len zo svojej samotnej podstaty a estetického materiálu, z akého je doplnok vyrobený, ideálnou voľbou sú sklenené dvere na mieru.
tapeta u dveří
· Či už hľadáte grafickú potlač alebo nie, samotné číre sklo vykúzli tú správnu atmosféru. Eleganciou a moderným prevedením si môžete byť istí a zmienené služby už súvisia skôr s individuálnym prianím a výberom, respektíve vkusom jednotlivého zákazníka.