Jednoduchý pomocník

Kedykoľvek vkročíte do obchodu s vecami pre budúce mamy, ľahko získate pocit, že vlastne ničomu nerozumiete. Nájdete tam potreby, o niektorých ste možno ani v živote nepočuli, ale dobre vyškolené predavačky vás iste dokážu presvedčiť, že je to práve tojediné, čo musíte bábätku kúpiť. A o to práve ide. Hlavné je neustále nakupovať a najlepšie bez rozmyslu.

ohrádka

Určite mi dajú za pravdu mnohé mamy, ktoré podľahli informáciám o tom, že novorodenec sa najlepšie cíti vo vedierku, kde je tak trochu stiesnený a neoplatí sa mu dopriať ani v noci príliš veľa slobody pohybu. Plienky je tiež treba nakúpiť za tisícky eur hneď na začiatku a potom prať a prať a ešte raz prať. Alebo že bábätko nebude mať žiadne detstvo bez polohovacieho kresielka, ktoré vydáva zvuky a trasie sa v rôznych intenzitách.

Naopak sú však aj záležitosti, ktoré sú oveľa nenápadnejšie a možno ani nie sú tak „in“, aby sa o nich hovorilo častejšie a napriek tomu vám dokážu ušetriť starosti a dopriať vám aj trochu času na záležitosti, ktorým sa bežná matka nemôže zase tak často venovať. Počuli alebo videli ste v ostatnej dobe reklamu, ktorá by vám vysvetľovala, že detská ohrádka je niečo, čo vám môže niekedy doslova vytrhnúť tŕň z päty? Asi nie, a pritom má tento kus toľko výhod:

zabráni dieťaťu v pohybetam, kam nechcete, aby išlo
udrží hona jednom, bezpečnom mieste
poskytne mu zábavu, ak mu tam dáte dosť hračiek
– zabráni mu vo vyberaní šuplíkov alebo ochutnávaní izbových rastlín
poskytuje matke časna upratovanie, telefonovanie či venovanie sa samej sebe bez pocitu paniky, že nemá drobca pod kontrolou
– je vhodná rovnako do interiéru ako aj do exteriéru

hračka

Že vám to ani nikdy nenapadlo? Pritom ide o jeden z najšikovnejších vynálezov pre určité životné obdobie každej malej ratolesti. Máte ho doma aj vy?