Vysledujme, čo ich najviac baví

Možno nemáte veľa pochopenia pre záľubu vašich detí v bunkroch postavených na zemi alebo v korunách stromov. Zdá sa vám to nebezpečné alebo nie príliš hygienické, spomeňte si však na seba. Boli ste iní? Dosť o tom pochybujem. Rozčuľujú vás neustále špinavé alebo roztrhnuté nohavice? Koľko ste ich roztrhli vy? Skrátka, niekedy stojí za to pozrieť sa do vlastnej minulosti predtým, než začnete niečo zakazovať alebo odsudzovať.

dětský pokoj

Ak si chcete byť istí, že vaši potomkovia budú tráviť čas v prostredí, ktoré vám vyhovuje, pokúste sa im také vytvoriť doma. Dnešné detske izby disponujú variabilitou nábytku, množstvom farieb a možností doplnkov, o akých sa vám možno ani nesníva. Urobte si tam hoci čitateľský kútik, v ktorom budú pohodlné kreslá, vhodné osvetlenie a malá knihovnička, ktorá bude obsahovať nielen súčasné hity, ale aj knihy, na ktoré ste kedysi nedali dopustiť vy.

Alebo vyjdite v ústrety návrhom na kútik s technológiami, ktoré však budete používať vždy spolu. Naučíte tak ratolesti bezpečne ich používať a ktovie, možno aj oni naučia niečo vás. Nebráňte sa tomu, môžete len získať.
Váš syn alebo dcéra radi lezú na stromy alebo dokonca na skaly? Lezú skrátka všade? Urobte im v izbe umelú lezeckú stenu. Budú tak môcť trénovať pod dozorom a vonku si už budú oveľa istejší, takže ani vy už nebudete musieť mať strach.

pokojíček

Každému, čo jeho je

Máte aj iné nápady? Nečudujem sa, každé dieťa má svoje vlastné preferencie či talent na niečo iné a je na nás, aby sme ich podporili v tom, čo za podporu stojí a nenápadne ich odhovorili od všetkého, čo im iste neprospeje. A hlavne s nimi trávme čo najviac času, kým o to ešte stoja, pretože príde čas, kedy to tak už nebude. Je to možno smutné, ale taký je prirodzený vývoj.