Keď to nejde inak, musia sa oddeliť


Cenu súkromiasi mnohí príslušníci strednej generácie začali iste uvedomovať už v pomerne nízkom veku, keď sa snažili ustrážiť svoje tajomstvá pred súrodencami, ktorí s nimi bývali v rovnakej miestnosti. Vtedy nemal každý tú svoju, vlastnú. Pravdou je, že ani dnes to väčšinou nebýva tak dobre možné všade, preto tento pocit pretrvá asi aj v ďalších generáciách.

víla

Čím je však človek starší, tým viac dokáže oceniť svoj vlastný pokoj, čas na utriedenie si myšlienok alebo na nerušený odpočinok. Prípadne aj na rôzne pubertálne zábavky, ak sa práve nachádza v tomto veku. Súrodenec mladší o nejakých pár rokov teda môže byť rušivým elementom. Ak ho nemáte kam odsťahovať, môže to spôsobovať neustále konflikty a hádky. Miesto nákladnej výmeny bytu za väčší im však jednoducho skúste predísť.

Dnešné moderné detské izby totiž disponujú hlavne veľmi variabilným nábytkom, ktoré hlavnou výhodou je to, že ho môžete uložiť ľubovoľným spôsobom do priestoru. Môžete tak jednoducho predeliť miestnosť tak, aby si súrodenci na jednej strane navzájom neprekážali, ale v prípade záujmu mali aj svoj spoločný priestor, v ktorom sa môžu príležitostne stretávať a hoci hrať spoločenské hry alebo len tak rozprávať.

zrcadlo

Ak nechcete deliť miestnosť nábytkom, existujú aj alternatívne spôsoby. Napríklad môžu poslúžiť izbové kvety vyššieho vzrastu, paraván alebo dokonca stena vytvorená z plastových dielov podobných stavebnici Lego, ale v oveľa väčšom meradle. Dajú sa zohnať v zahraničných e-shopoch a stavanie s nimi bude zábava pre všetky zúčastnené generácie.

V prípade, že nepatríte k priaznivcom delenia, môžete sa pokúsiť znesvárené strany spriateliť úprimným rozhovorom, ale bojím sa, že táto metóda patrí k tým najmenej účinným.