Život je s ňou oveľa zábavnejší

Ak sa vo vašej domácnosti nachádza poschodova postel, iste veľmi dobre rozumiete predchádzajúcemu odseku. Tento nábytok má akési výsadné právo medzi ostatnými nevyhnutnosťami, ktoré bezpodmienečne musia byť v detskej izbe. Šetrí priestor, dobre vyzerá, ale to zďaleka nie je všetko.

patrová postel

Umožňuje deťom trénovať šplhanie, skákanie, behanie a širokú škálu ostatných pohybových aktivít. Na kreativite každého z nich je, akú zábavu alebo, z pohľadu rodiča skôr lotrovinu, vymyslí a neskôr aj zrealizuje. Chápať spravodlivosť sa naučí každý, kto chce stále spať len hore. To hlavne v prípade, že rodičia zasiahnu a určia presné poradie, kto bude kedy obývať ktoré lôžko. A ťažko neposilniť súrodenecké vzťahy, keď s tým druhým trávite takmer všetok svoj čas, ale hlavne ten, ktorý predchádza spánku.

Nemusíte sa báť, že si niekto z nich ublíži. To sa predsa môže stať aj kdekoľvek inde a strach nie je dobrý radca. Hlavne nie v prípade, že by ste kvôli nemu nákup tejto skvelej veci odložili. Možno až po rokoch doceníte, čo všetko ste pre svoje ratolesti touto jednoduchou voľbou urobili. Keď sa budete nenápadne zúčastňovať ich spomienok na detstvo, uvidíte, že na spoločné dobrodružstvá budú spomínať najradšej a pestvá s poschodovou postelou budú jednoducho nezabudnuteľné.

palandy

Pre dvoch ako pre jedného

Ak však máte len jedno dieťa, nemyslite si, že musíte na túto vymoženosť zabudnúť. Môžete ju kúpiť a využívať na prespanie pre kamarátov syna či dcéry, alebo využiť výhody vyvýšeného lôžka, ktoré okrem zábavy a spania poskytne ešte aj miesto na hranie alebo miesto na pracovný kút určený na prípravu do školy. Možností je skrátka neúrekom.