Ktorá je tá pravá pre vás?

Možno si spomeniete, keď vám mama vravela: Len počkaj, až vyrastieš a budeš mať vlastné!
Preto je potrebné mať doma bezpečné miestečko, kde si budú môcť vaše deti hrať a vám nebudú strachom vstávať chlpy na rukách. Od toho tu máme ohrádky, ktoré ponúkajú hrací priestor pre staršie bábätká i väčšie batoľatá.

hračky

Historicky prvá ohradka pre deti bola z dreva. Skladala sa z plochej štvorcovej základne, ktorá mala bočnice so zvislými tyčkami. Steny mala vyššie, než bola výška batoľaťa, aby vám nemohlo preliezť. Väčšinou si je oteckovia vyrábali sami doma svojpomocne. Domáci https://www.euronics.cz/domaci-vodarny/c-709/ majstri boli vtedy zruční a tak tu mali drobci aj rad drevených hračiek.

Dnes je ich ponuka ďaleko širšia. Poďme si ich predstaviť.
Drevená ohrádka je pre väčšinu rodičov na prvom mieste. Ľahko sa udržiava, má nastaviteľnú podlahu a dá sa využiť aj vonku. Oceníte aj viac ako jednu polohu podložky, ktorá sa dá nastaviť. Spája sa väčšinou pomocou väčších skrutiek.
Kombinácia plastu, kovu a sieťoviny je jednou z ďalších možností. Má nižšiu váhu oproti tej drevenej, je skladná, mobilná a nájdete tu napríklad vrecká pre hračky.
Tie skladacie sú vhodné skôr na občasné použitie. Pre malé bábätká sa hodia skôr tie s hracou dekou a väčší potomkovia zase ocenia bočný priechod.

V súčasnosti si môžeme vyberať aj z mnohých tvarov a typov. Chcete pevné dno, bránku alebo ju využiť ako zábranu? Nie je problém! Klasikou je štvorec alebo šesťhran.

Pri jej kúpe by sme mali myslieť na to, že náš chrobáčik by mal mať minimálne 6 mesiacov a vedieť liezť. Je dobré ju kúpiť vopred, aby si v nej vaše batoľa zvyklo a potom neplakalo. Zároveň myslite na to, ako ju chcete používať. Ak bude len u vás doma alebo aj vonku na záhrade. Bude slúžiť len na hranie alebo i na spanie?

dítě

Pokiaľ si budete kupovať ohrádku z druhej ruky, vždy si ju starostlivo skontrolujte, či nemá nejaké poškodenie alebo uvoľnené časti.
Myslite aj na jej bezpečné užívanie. Nemala by byť blízko okien, pri krbe alebo vykurovacieho telesa. Nepatria do nej veci, ktoré by mohol váš drobček prehltnúť alebo sa s nimi dusiť. Tiež by tu nemalo mať veci, na ktoré si môže stúpnuť a preliezť ju.

V každom prípade by tu mali byť obľúbené hračky a knihy. Váš potomok by tu mal byť sám len po obmedzenú dobu. Majte ho pre všetky prípady pod dozorom.