Kedy ale začať?

Ak to chceme zmeniť, musíme sa začať sami hýbať a to nielen v lete. Veď aj zimné športy môžu byť v mnohom veľmi zaujímavé a môžeme v nich nájsť zaľúbenie. V škole sa väčšinou začína na lyžiach, ale kto pozná raz snowboarding a zamiluje si ho, už sa k lyžiam viac nevráti.

Možno vás to prekvapí, ale na veku naozaj veľmi nezáleží. U detí aj starších dospelých ide skôr o zdravotný stav a nadšenie, ktoré je potrebné dať do učenia. Zo začiatku to možno pôjde tuho, ale ak pred sebou máte cieľ a chcete jazdiť, určite to dokážete.

dítě

U detí ide najľahšie výučba vo veku 8 a viac, kedy sa malí borci ľahko učia a nemajú tak veľký strach a žiadne zábrany, čo je niekedy pre úspech podstatné.Väčšinou sa rovnako najprv začína s lyžovaním, doska je až ďalší a postupný krok.

Spočiatku sa oplatí si vybavenie požičať a na horách potom trénovať so skúseným inštruktorom. Rodičia by si aj mali zistiť, aké vybavenie je najnutnejšie, aby zbytočne nekupovali veci, ktoré nebudú nutné.

Na akej doske by ste sa mali začať učiť?

Začínať by ste mali skôr na mäkkej doske a až neskôr, keď sa naučíte rezať oblúky, môžete prejsť k tej tvrdej. Všetko chce svoj čas. Mäkké doska je približne symetrická a väčšinou dvojsmerná.

Bojím sa zranenia. Ako mu predídem?

vJe potrebné si nacvičiť takzvanú pádovú techniku ​​vpred i vzad.Najviac ohrozené sú ruky – zápästia, preto je treba za prvé si bezpečné padanie vyskúšať a za druhé chrániť sa vhodnými ochrannými pomôckami. Ruky najlepšie ochráni protektor zápästia (môže byť integrovaný v rukavici alebo zvlášť).
vPri nohách sa zase oplatia chrániče kolien, pretože inak je máte pevne ukotvené na doske.

skok

vChrbát – celú chrbticu a kostrč ochráni špeciálny chránič, pre začiatok, kedy sa padá http://www.poletime.info/pisnicka/21-hvezda-pada/ viac, je tiež príjemné mať polstrované trenky (shorts), ktoré ochránia zadok a bedra, ale oceníte ich aj vo chvíľach, keď si budete chcieť sadnúť a porozprávať sa s ostatnými.
vA na hlavu nezabudnite helmu, bez tej na svah ani nechoďte.

Rad špecializovaných predajní vám dokáže ponúknuť kvalitné dětské snowboardy, ktoré si môžete so svojimi potomkami aj rovno vyskúšať.