Pokryme si podlahu

Tatranský profil si už u nás spravil dobré meno a treba povedať, že právom. Tieto produkty sa stávajú populárnou voľbou a obohacujú našu domácnosť o pocit splynutia s prírodou a jej vôňou. Kvôli tejto vôni a celkového sviežeho pocitu tieto služby radi využívame. Výrobky pozostávajú z pravého slovenského dreva- zo smreku, niekedy z borovice. Práve tieto dva stromy dodávajú lesu tú správnu atmosféru a svieži vzduch.

dřevo

Môžeme si však objednať rôzne varianty. Tatranský profil, zrubový obklad, palubovku. Tieto varianty majú spoločnú vlastnosť, že sa všetky vyrábajú z dreva, ktoré som vyššie spomenul a práve preto bývajú veľmi uspokojujúcou voľbou. Výnimkou nie je ani dlážkovica, ktorej sa chcem v tomto článku venovať bližšie.
Fakt, že som túto možnosť spomenul ako poslednú neznamená, že by som jej prikladal najmenší význam. Ani náhodou, skôr naopak. Tento druh výrobku sa zameriava na krytie podlahy a práve táto voľba býva často využívaná.

Veď sme si to už mohli všimnúť i u našich známych, ku ktorým sme prišli na návštevu. Pre mňa to bolo to prvé, čo som si s úžasom všimol hneď, ako som vkročil známemu na pozvanie do bytu. Ak máte pod nohami takúto drevenú podlahu, je to celý čas skvelý pocit, pričom Vás sprevádza spomínaná príjemná vôňa prírody. Zoberme si fakt, že po našej podlahe chodíme denne a práve takáto možnosť jej pokrytia nám prakticky spríjemní každý deň a každú minútu, kedy budeme chodiť po dome. A čo treba viacej zútulniť a spríjemniť, ak nie náš vlastný byt, v ktorom sa snažíme denne nabrať silu po ťažkom dni v práci?

smrček

V jednom náboženstve sa dokonca tvrdí a verí v to, že človek čerpá energiu a silu zo zeme, po ktorej kráča. A práve v tomto prípade máme k tomuto pocitu dosť blízko.

Za zmienku určite stojí i overený fakt, že pri voľbe tohto krytia sa podlaha pokrýva jednoduchšie, bez medzier a podlaha pôsobí rovným dojmom bez väčšej námahy. Táto varianta sa dá využiť i pri stavbe či prerábaní rodinného domu, ale takisto túto voľbu môžeme využiť i na pokrytie podlahy v našej chatke, či chalupe, v ktorej trávime dovolenky a voľné chvíle. Do takého prírodného prostredia je táto voľba ideálna.