Kompromisy aj vo vyberaní doplnkov

Keď sme sa s priateľom dohodli, že budeme bývať spolu, urobili sme rozhodnutie, že si byt kúpime. Nechceli sme ísť do prenájmu a vedeli sme, že toto bude určite to najlepšie možné riešenie. Zároveň sme sa dohodli, že si byt zariadime podľa seba. Zo začiatku sme mali menší problém, pretože sme sa nevedeli dohodnúť na štýle, v akom by sa mal niesť náš domov. Ja som chcela niečo romantické a jemné, on zase preferoval ostré tvary a tmavé farby. Vedeli sme, že sme úplné protiklady, no netušili sme, že takáto banalita spôsobí v našom vzťahu otrasy až do neúnosnej miery.

dveře

No vo vzťahu musíte vždy hľadať kompromisy. Raz ustúpi jeden človek, raz musí ustúpiť druhý. A keďže sme spolu chodili už naozaj veľmi dlho a vedeli sme, že sa v mnohých veciach nedokážeme zhodnúť, boli sme na to zvyknutí.

Kompromisy sme robili naozaj veľmi často a nerobili nám žiadny problém. V prvom rade sme sa ale každý museli trochu vyzúriť, aby sme si dokázali sadnúť a porozprávať sa o tom, čo spoločné vieme nájsť na našich odlišných predstavách. Keby sme ich dali dokopy, bol by náš byt jeden veľký gýč a s tým sme neboli vôbec stotožnení. Takže sme si sadli a začali sme sa rozprávať.

Urobili sme nákresy, pozerali sme množstvo časopisov a internetových stránok, na ktorých sme hľadali rôzne variácie a dizajny. Nakoniec sme sa zhodli, že náš byt nebude ani romantický a jemný, ani tmavý a ostrý, ale že bude moderný a svetlý.

skleněné dveře

K modernému a svetlému bytu jednoznačne patria sklenené dvere, ktoré sme do našich predstáv zaradili. Práve od nich sa potom odvíjali aj naše ostatné rozhodnutia a predstavy. Ako zázrakom, keď sme našli náš spoločný štýl, okamžite sme vedeli vybrať aj nábytok, ktorý vypovedal našim predstavám a vkusu. Už sme sa viac nehádali a náš byt presne poukazoval na to, akí naozaj sme. Moderní, veselí a mladí ľudia s perfektným vkusom.