Krása a moderný dizajn v jednom

Zažili si ako obdiv, tak zatracovanie. A je zaujímavé, že v dnešnej dobe sa vracajú znova do módy. Dokonca sú snáď ešte krajšie než kedysi.

Doma sa jednoducho chceme cítiť príjemne a vytvoriť si tak teplo domova. Ako zákazníci sme viac nároční, čo je pre mnoho výrobcov veľká výzva, s ktorou sa musia popasovať. Vďaka tomu sa ale môžeme ľahko odlíšiť. S obyčajnými palubkami proste moc parády neurobíte. Môžete vyskúšať 3D efekty, imitáciu kameňa alebo tehlové pásiky.

dekorace

Chce to dizajnéra

Nechcete si pripadať ako na horskej chalupe? Potom vyskúšajte moderné dekory a nebojte sa ísť ani do farieb. Veľmi obľúbené sú panely, ktoré vedia striedať mat a lesk alebo majú plastický povrch. Niektorí zahraniční dizajnéri veľmi radi používajú napríklad ružovú farbu alebo aj odtiene zelenej, modrej či žltej. Dokonca si s inštaláciou dokáže poradiť aj krehká žena.

Retro alebo industriálny štýl?

Najlacnejšie sú samozrejme obklady z prírodných materiálov alebo ich imitácií. Zaraďujeme sem kameň, tehlu a samozrejme najobľúbenejšie drevo. Prvé dve vám vytvoria dokonalý industriálny charakter, ktorý vyzerá veľmi pôsobivo napríklad u loftového bývania.

Rozhodne sa nemusíte báť ani dreva. Obklady tak môžu dokonale ladiť s podlahou a vytvoriť tak zaujímavý celok. Na výber máte väčšinou s tuzemských i exotických drevín, ktoré sa dajú zostaviť do rôzne veľkých blokov. Veľmi obľúbený je v súčasnosti napríklad orech. Alebo dajte na tradičný materiál, ktorým je bezpochyby smrek či borovica a použite dnes stále obľúbené profily, napríklad tieto. Ich výhodou je veľmi ľahká údržba a prijateľná cena.
Či už sa rozhodnete akokoľvek, ide vždy o výrazný prvok vášho interiéru, preto ho môžete zvoliť len na jednu stenu alebo aj menšiu plochu. Ak vám to dispozície dovolia dajte ho naproti oknu. Dopadané svetlo tak zdôrazní krásu použitého obkladu.

světlo

Nezabúdajte na to, že láska a rodina je základom vášho bývania a len vtedy sa tu budete cítiť dobre.