Materiál vhodný do postieľky

Medzi tieto záležitosti patrí aj správny výber detských obliečkov, ktoré by sme mali nakupovať veľmi starostlivo. Veľmi dôležitá je kvalita i materiálu, pretože bude veľa zaťažované. Najmä potom bábätká trávia v postieľke väčšinu svojho času.
Pozrieme sa spoločne na dôležité aspekty, na ktoré by sme sa mali pri nákupe zamerať.

prostěradlo
A. Materiál vhodný do postieľky

Určite je to bavlna, ktorá je veľmi príjemná k detskej pokožke a nespôsobuje žiadne alergické reakcie ani u veľmi citlivej pokožky. Ostatné materiály sú viac problematické. Alebo môžete svojim najmenším dopriať naozajstný luxus, ktorý mu poskytnú damaškové obliečky. Sú veľmi príjemné na dotyk a naozaj krásne. Vhodné práve pre najkvalitnejší a najpohodlnejší spánok. Môžete ho používať celoročne. V lete príjemne chladí a v zime zahreje.

B. Správne vlastnosti

Detské obliečkypre prikrývky a vankúše by ďalej mali byť maximálne priedušné. Náš potomok sa tak počas spánku nebude príliš potiť a neprebudí sa tým, že by ho niečo chladilo.
Ďalším veľmi dôležitým aspektom je savosť materiálu. Priedušnosť má totiž veľký vplyv na pohodlie.
Obliečky u malých drobcov sú veľmi vyťažené, preto je musíte častejšie meniť a prať. Lôžkoviny by preto mali byť dostatočne kvalitné a niečo vydržať. Majte teda väčšiu zásobu. Rozhodne vám nebude stačiť jedna alebo dve sady, radšej si kúpte väčší počet.

A aký by malo mať vzhľad?

To je asi tá najkrajšia časť, kedy máte na výber z rôznych motívov a farebných potlačí. Váš potomok tak môže mať na svojej prikrývke svojho rozprávkového hrdinu, s ktorým bude prežívať rad dobrodružstiev. Môžu to byť kvetinky, zvieratká, princezné alebo autíčka. Fantázii sa medze rozhodne nekladú.
Mali by ste myslieť aj na správnu veľkosť. Záleží, či váš chrobáčik spí ešte v postieľke pre bábätká alebo už má klasickú posteľ, kde je väčšia prikrývka aj vankúš.

postýlka

Potom je tu cena, ktorá je tiež podstatná, ale nemala by hrať hlavnú úlohu pri vašich nákupoch.
Veríme, že isto dobre vyberiete a vaši maličkí budú nadšení s nového doplnku pre svoje postieľky.