Štýlová a moderná detská izba

Každá detská izba sa môže stať najobľúbenejším miestom na oddych či hru pre Vaše dieťa. Dôležité je správne vybrať praktický a účelný nábytok, zaujímavý dizajn, či doplnky obľúbených motívovo Vašich detí a štýlová izba je na svete.
Ak zariaďujete detskú izbu inšpirujte sa rôznym materiálovým prevedením, farebným prevedením ale hlavne účelným nábytkom, ktorý poslúži pre dieťa v predškolskom veku ale neskôr aj ako pre tínedžera. Moderná detská izba môže pozostávať zo sektorového nábytku ale skvelou voľbou je aj vyskladanie z jednotlivých kusov nábytku, presne podľa Vašich požiadaviek.pokojíček.jpg
Ďalej by nemali chýbať praktické úložné boxy, ktorých nie je nikdy dosť, pre uskladnenie hračiek, rôzne dizajnové police na knihy, veselé farebné tapety či nálepky na stenu. Zabúdať nesmieme ani na deti v školskom veku, ktoré uvítajú dostatok miesta na školské potreby, či oblečenie. Pri výbere nábytku teda berieme do úvahy aj nadčasový vzhľad .
Detská izba by mala na dieťa pôsobiť uvoľneným dojmom a miestom vhodným na hranie i odpočinok. Preto pri výbere farebných odtieňov odporúčame kombinovať skôr jemné pastelové farby či už na stenách alebo na doplnkoch.  S farbami sa hrajte najmä na doplnkoch a drobnom nábytku akým sú police, úchytky, sedacie vaky či úložné boxy. Vhodným typom nábytku je preto imitácia dreva či odtiene bielej a šedej farby. Takýto typ nábytku postačí aj do študentskej izby  a výmenou drobných detailov a doplnkov sa detská izba rázom zmení na študentskú izbu, bez veľkej investície.dětský poko.jpg
Počiatočná investícia do zariadenia detskej izby je pomerne vysoká. Preto ak ste šikovný majster viete si zopár doplnkov zmajstrovať aj sami doma. Vyhotoviť si tak môžete doma rôzne taburety alebo sedáky, jednoduché police, ktoré bývajú v obchode často predražené, ale aj úložné boxy na hračky.
Dôležitým kusom nábytku v každej detskej izbe je samozrejme posteľ. Pri jej výbere by sme mali dbať hlavne na kvalitu matraca a konštrukciu postele. Posteľ by mala slúžiť deťom na kvalitný spánok a zdravý vývin chrbtice. Pre dievčatá v malom veku sú zaujímavým doplnkom nad posteľou nebesá, ktoré si môžete rovnako aj sama doma vytvoriť, stačí jemná vzdušná látka a správne uchytenie nad posteľou. Pre chlapcov je zase v ponuke množstvo postelí s motívmi rozprávkových bytostí . Nie je síce praktická pre deti v neskoršom veku, ale môže byť zaujímavým dočasným doplnkom v izbe.
Na záver nezabúdame na jednoduché doplnky, ktoré môžu byť kľudne aj výtvorom Vašich detí. Pokiaľ radi maľujú môžete niektoré obrázky dať zarámovať a výborne doplnia steny v detskej izbe. Taktiež môžete využiť aj iné umelecké výtvory, či už na stolnú lampu alebo svetelnú reťaz, ktorá dodá izbe útulnosť a zároveň sú aj praktickým doplnkom.

Posted In Nezařazené