Pomaly, po meste, no bezpečne

Skútre sú považované za menšie, takže i pomalšie vozidlá. Teda ak ich porovnávame s ostatnými dvojkolesovými tátošmi. Avšak ani na skútri, by ste nemali podceňovať svoju bezpečnosť. Aj pád v nízkej rýchlosti dokáže človeku ublížiť. Alebo taký odrazený kamienok, či nabúranie do obrubníka nie sú úplne bezpečnými situáciami. Na bezpečnosť jednoducho nezabúdajte ani pri pomalej jazde po centre mesta.Červený skúter zaparkovaný pred zeleným živým plotom z tují
Čo je to skúter?
Pred tým, ako sa budeme venovať konkrétnym bezpečnostným prvkom, by sme si mali vysvetliť, čo presne myslíme pod pojmom skúter. Tak ako výrazom motorka, tak i výrazom skúter, totiž každý označuje niečo iné. My budeme hovoriť o vozidlách, ktoré majú kubatúru do päťdesiatich centimetrov kubických, teda ich maximálna konštrukčná rýchlosť nepresahuje štyridsať kilometrov za hodinu.
 
Chráňte si hlavu
Základom je helma na skúter Eres Racing. Tá sa totiž od ostatných pomerne dosť líši. Hlavý rozdiel spočíva v tom, že je otvorená, teda nemá v sebe zabudovaný chránič brady. Takáto prilba je nepochybne omnoho pohodlnejšia pre človeka, ktorý skúter využíva len na pomalšiu jazdu v meste, poprípade na presúvanie z dediny do dediny. Samozrejme, že aj na skútri môžete nosiť prilbu, ktorá je prednostne určená na rýchlejšie stroje. Bolo by to však trochu zbytočné a navyše i zbytočne drahé. Takže na skúter, kupujte helmu na skúter.
 
Aby vás bolo vidieť
Nosenie reflexnej vesty na motorke, a to na akejkoľvek, nie je síce povinné, no ak sa chystáte na jazdu medzi dvoma dedinami v noci, tak to nie je úplne na škodu. Zapnuté svetlá plus svietiaca vesta na vás, z vás spraví neprehliadnuteľný objekt na ceste, čo je len a len dobré.Dva skútre zaparkované za sebou na chodníku vedľa cesty
 
Žiadna povinná výbava, ale…
Pri takto pomalých vozidlách, nie ste povinní nosiť auto lekárničku. Ak si však na svoj skúter nejakú predsa len prihodíte, verte, že to nebudete ľutovať. Stačí ak si pri parkovaní oškriete koleno a taký leukoplast po ruke, určite oceníte.